IX Wielka Parada Smoków
 
Parada Smoków 2011
Program Parady
Smoczy Piknik Rodzinny
Przegląd Artystyczny "O Smocze Jajo"
Widowisko plenerowe
Kontakt
Archiwum

Widowisko Plenerowe na Wiśle
4 czerwca (sobota), godz. 22.00, Zakole Wisły pod Wawelem

Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle typu „światło-dźwięk” łączy efekty pirotechniczne, muzykę, światło i kurtyny wodne. Podczas widowiska prezentują się wielkogabarytowe, pływające i latające smoki (do 25 m długości i 15m wysokości), niesamowite stwory umieszczone na barkach i statkach są animowane przez aktorów Teatru Groteska. W tym roku, w Widowisku wzięły udział Smoki, które powstały na podstawie projektów scenograficznych inspirowanych nordycką mitologią (autor Einar Dahl). Smoki te, wezmą także udział w Wielkiej Paradzie Smoków w Oslo (wrzesień 2011). Oprawa muzyczna widowiska, autorstwa artystów z Polski i Norwegii łączyła w sobie tradycyjne motywy muzyczne kultury słowiańskiej i nordyckiej.

 

 


Teatr Groteska dziękuje Urzędowi Żeglugi Śródlądowej w Krakowie za pomoc w organizacji XI Wielkiej PGNiG Parady Smoków. W tym roku Urząd Żeglugi Śródlądowej obchodzi 50-tą rocznice powstania. Od pięćdziesięciu lat Urząd działa na rzecz bezpieczeństwa Żeglugi Śródlądowej.


 
Parada Smoków 2011

 
  
 

Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein oraz Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Organizator:
Teatr Lalki, Maski i Aktora GROTESKA
ul. Skarbowa 2, Kraków

 

 

created by:
Eurohost

www design:
Maciej Szymanowicz